Pradžia | Forumas

Ar dosnios buvo Sivers 2011 varžybos lietuviams?
2011 08 30   Komentarai ( 0 )

Praėjusį savaitgalį, rugpjučio 28-29 dienomis, Sivers ežere (apie 50 km į rytus nuo Daugpilio) vyko Latvijos povandeninės žūklės čempionatato 3-iasis, paskutinis etapas (antra varžybų diena) ir varžybos, skirtos D. Gadzevui atminti (pirma varžybų diena). Po metų pertraukos varžybos vėl surengtos šiame ežere, kuris nuo ankstesniųjų 2008 ir 2009 m. varžybų garsėjo savo unguriais. Todėl nenuostabu, kad šiemet pasivaržyti Siverso ežere vėl susirinko pajėgiausi Pabaltijo povandenininkai. 

 

 

 

 

p1050703_2a_400

Viso užsiregistravo 50 dalyvių, iš jų apie trečdalį sudarė Lietuvos klubų "Freediving.lt", "Neriam" bei "Nasrai" atstovai. Dalyviai varžėsi tik asmeninėje įskaitoje, komandinės nebuvo. "Freediving.lt" atstovavo panevėžiečiai Valdas, Valmantas, Audrius bei kauniečiai Arvydas ir šių eilučių autorius. Paskutinio vasaros savaitgalio oras buvo palankus ir šventiškas tiek dalyviams, tiek krante likusiems jų gerbėjams. Ežeras abi dienas pasitiko lengva, rytų vėjelio genama bangele ir 1-3 metrų, priklausomai nuo dugno ir gylio, matomumu. Dalyviai varžėsi dvi dienas po penkias valandas. Akvatorija didelė, teko plaukti iki vienos valandos į vieną pusę, kad pasiekti perspektyvias medžioklės vietas ir tiek pat atgal, todėl, daugumos dalyvavusiųjų nuomone, 5 valandos varžybų yra per mažai tokiame ežere. Šiemet ežeras laimikių tikrai nepagailėjo, net 40 dalyvių (80 %) sumedžiojo įskaitinių žuvų, o tai nėra dažna varžybose. Kaip ir tikėtasi, dauguma tikslingai ieškojo ungurių ir jų rado tikrai nemažai. Vos ne kiekvieno dalyvio laimikyje buvo ungurių, tačiau buvo keletas, kurie nustebino ir įspūdingomis lydekomis. Geriausiai unguriauti sekėsi, matomai, gerai ežerą žinojusiems bei patyrusiems Latvijos atstovams, kurie finišuodavo su 6-10 ungurių. Varžybų nugalėtojas Aris Krošs pirmą varžybų dieną parnešė jų net 15! Gerai su unguriais sekėsi ir "Neriam" atstovams Dainiui, Irmantui, Henrikui. Vidutinis varžybose sumedžioto ungurio svoris buvo apie 1000-1100 g, ir vos keli neįskaitiniai, 700 g nesiekę egzemplioriai. Didžiausią ungurį, svėrusį 1900 g, pavyko sumedžioti Dainiui iš "Neriam". Ežere dugno augmenijos negausu, todėl pagrinde unguriai buvo sumedžioti urvuose arba dumble, 6-9 m gylyje.

p1050691_2a_400Visi mūsų atstovai grįžo su laimikiais. Valdas pirmąją dieną finišavo su ilga virtine solidžių lydekų bei pora karšių, pasekoje užėmęs 5-ąją vietą D. Gadzevo atminimo varžybose. Kiti mes turejome po 1-4 ungurius, tik va tylenis Audrius, antros dienos svėrimo metu nokautavo visus, kuomet teisėjas iš jo maišo ištraukė 5,8 kg lydeką, kuri ir tapo didžiausia varžybų žuvimi. Taigi vėl, antrose šių metų varžybose Latvijoje, Didžiausios žuvies prizas iškeliavo į Lietuvą, jį vėl išsivežė "Freediving.lt" atstovai. Sveikinimai Audriui!

 

 

 

 

 

 

 

p1050716_2a_400

Abiejose varžybose visos trys prizinės vietos atiteko latviams.

D. Gadzevo atminimo varžybos (pirma varžybų diena):
I - Aris Krošs
II - Nikolaj Korotkov
III - Michails Iljičiovs

Latvijos PŽ čempionato 3-asis etapas (antra varžybų diena):
I - Aris Krošs
II - Michails Iljičiovs
III - Borisov

 

 

 

 

 

 

 

Negaliu nepaminėti, kad antros ir trečios vietos nugaletojai - N. Korotkov ir M. Iljičiovs abu yra gana solidaus amžiaus (N. Korotkov per 60 metų) ir abu parodė įspūdingus rezultus giluminėje ungurių medžioklėje. Pagarba. Tai dar kartą įrodo, kokį svarbų vaidmenį povandeninėje medžioklėje vaidina patirtis ir kad medžiotojo amžius ne kliūtis siekiant rezultato.

 

Ech, smagiai palydėjome vasarą bendraminčių apsuptyje. Broliai latviai visus dalyvius gausiai vaišino gardžia sriuba bei alumi, o kas dar turėjo jėgų ir ūpo, galėjo sudalyvauti kultūrinėje programoje, žaidimuose ir atrakcijose.

Iki naujų susitikimų prie Sivers!


Paruošė VitalijusKomentuoti

Vardas:

El. paštas:

Šalis:

Miestas:

 Komentarų skaičius: 0