Pradžia | Forumas

Gaminamės svorių liemenę
2009 03 11   Komentarai ( 6 )

Šiame tekste rašysiu apie tai, kas suteikia daugiau komforto ilguose nardymuose, kurių trukmė nuo keturių valandų. Atrodo kam čia išradinėti dviratį: pirkti geresnius lastus, kelis šautuvus, kaukes, svorius..juk viskas paprasta - vieną karta susipirkai ir gana. Deja taip nėra. Čia ir yra vienas mūsų hobio malonumų nuolat atrasti kažką naujo, tobulinti savo inventorių. Nieko naujo neišgirsit. Pilni forumai to, apie ką čia rašysiu, pilnas internetas straipsnių apie tai kas čia bus, tačiau noriu pasidalinti savo mintimis. Ne tik maloniausiomis, bet ir tuo, kas kėlė vargo.

Grįžtam prie ilgų nardymų. Problema kame ? Tame, kad kai ant juosmens kaba aštuoni kilogramai švino, po keturių valandų nardymo nugara pradeda tirpti, mausti, išlipus iš vandens ją skauda. Protingi medžiotojai išrado būdą, kaip prailginti plaukimo malonumą bei maksimaliai išnaudoti svorius taip, kad jie pasiskirstytų po visą mūsų kūną. Tam buvo sugalvota taip vadinama svorių liemenė. Liaudyje ją vadina “keptuve”. Jos principas labai aiškus ir paprastas - didžioji svorio dalis (keptuvė) kaba ant nugaros. Mažesnė svorio dalis - ant juosmens ir mažiausia (jeigu reikia) ant kojų.

Galima ją nusipirkti parduotuvėje, užsisakyti internete ir pan., bet tai kainuos bent 2-3 šimtus litų. Kam tai daryti kai aplinkui tiek daug auksarankių, kurie patys sau pasidarę tokias liemenes? Kuom mes kitokie ?

Taigi, kaip viskas vyko. Pradžioje įsigijome švino (šiuo atveju mums padėjo “HunterLT” iš klubo ”Neriam” forumo. Nusipirkome 20 kilogramų švino. Iš jo pagaminome tris liemenių komplektus. Kitas geras žmogus - iš to paties klubo - “Zulik”. Jis mums paskolino formą, kurioje ir liejome švinus.

Taigi, kaip viskas vyko. Švinai suskaldomi į mažesnes dalis. Sudedami į indą (su šiuo indu galime iš karto atsisveikinti. Maistui gaminti jo nebenaudosime) ir pastatome virš dujinės viryklės ugnies. Maždaug po pusvalandžio matomi pirmieji švino tirpimo rezultatai. Kai tik metalas išsilydo, nebėra ko laukti - pilami jį į formas ir leidžiame stingti. Viskas daug paprasčiau nei atrodo.

Pagarbiai,

Fanas

 

 Komentuoti

Vardas:

El. paštas:

Šalis:

Miestas:

 Komentarų skaičius: 6