Pradžia | Forumas

    Nuo šių metų Freediving.lt pradėjo atstovauti Lietuvoje pasaulinio lygio plaukmenų gamintoją Specialfins.Ltd (Estija) www.specialfins.com Džiaugiamės mums parodytu pasitikėjimu ir tikimės sėkmingo bendradarbiavimo. Freediving.lt pirmą kartą pristatė Specialfins plaukmenis Lietuvos povandenininkams š. m. vasario mėn. 28 d. Alytaus miesto baseine vykusiame renginyje "Šaudymo į taikinius po vandeniu Lietuvos čempionatas 2010" kurį organizavo mūsų kolegos - klubas "Neriam". Dalyvių klausimai, noras išbandyti plaukmenis baseine ir po renginio gauti pirmieji užsakymai parodė kad mūsų povandenininkų lygis ir supratimas apie kokybišką įrangą sparčiai kyla. Tai aukštos klasės plaukmenys. Iš pirmo žvilgsnio, kai kam gali pasirodyti kad jie labai brangus tačiau Specialfins Ltd. išlaiko labai gerą kainos/kokybės santykį. Užtenka įsigilinti į tai už ką jūs mokate ir viskas atsistoja į savo vietas. Be to, turbūt sutiksite, kad plaukmenys - tai kiekvieno freediver'io, povandeninio medžiotojo ar plaukiko variklis ir tai tikrai ne tas ekipuotės elementas kurio sąskaita reiketų labai taupyti. Nuo to kas apauta ant jūsų kojų, tiesiogiai priklauso jūsų nuplauktas atstumas, pasiektas gylis, medžioklės trukmė ir žinoma jos rezultatas. Ką jau kalbėti apie komfortą ir pasitenkinimą kurį teikia kokybiška ekipuotė, gi didžioji mūsų dalis einame į vandenį dėl malonumo, tam kad pasimėgauti judėjimo po vandeniu laisve.

    Dažnai pradedantieji užduoda klausimą: kokius plaukmenis pirkti? Vienareikšmiškai atsakyti sunku, daug faktorių gali įtakoti žmogaus spręndimą. Čia labai tinka posakis - "nesu toks turtingas kad pirkčiau pigų daiktą" Stengiuosi išaiškinti žmogui kad jis gali pirkti kokius nori plaukmenis tik svarbu kad jie būtų išardomi, t.y. kad būtų galimą prireikus išimti esamas mentes ir įdėti kitas. Tie, kurie rimtai susidomėjote nardymu, patikėkite, vieną dieną jūs tikrai "išaugsite iš savo balos", galiausiai nebūsite amžinai studentas ir sunkmetis amžinai nesitęs... Ateis diena kai jūs panorėsite ir galėsite sau leisti kažką daugiau, kažką geresnio ir efektyvesnio. Tuomet jums pakaks išimti savo senąsias mentes, padėti jas kertelėn o jų vieton įstatyti tokias kokių geidžiate. Kaliošus, kurie gali sudaryti 20-80 % jūsų plaukmenų vertės jūs jau turite. Specialfins Ltd. jums pasiūlys platų menčių pasirinkimą ir pritaikys jas jūsų kaliošams.

 

KODĖL SPECIALFINS?

 1. Mentės (plaukmenys) gaminami specialiai jums, pagal jūsų individualų užsakymą, o tai:

  • vienetiniai, vardiniai plaukmenys - pageidaujant užrašomas jūsų vardas, pavardė, nick‘as, spausdinamas logotipas, vėliava ir t.t., kas išskirs jus iš gausios povandenininkų armijos.

   (ši paslauga už papildomą 10,- EUR mokestį!)

  • pageidaujamas standumo lygis – parenkamas atsižvelgiant į jūsų pageidavimus, ūgį/svorį, fizinio pasirengimo lygį bei jūsų darbinį gylį. Standumo lygiai - nuo labai minkštų iki ypač kietų.

  • nestandartiniai menčių išmatavimai - priklausomai nuo jūsų fizinio pasirengimo lygio, nardymo stiliaus ir pasirinkto modelio, yra galimybė pasirinkti menčių išmatavimus. Standartas – 195x750 mm. Galima rinktis: plotis 190-250 mm, ilgis 600-780 mm.

   ( nestandartinių išmatavimų menčių kaina derinama atskirai ( iki 10 % brangiau)

  • pageidaujama spalva – šiuo metu tik stiklo pluošto modeliai - „Kelpie“, „Black“ „BW Special“. Galimos spalvos – kamufliažas, juoda, mėlyna, oranžinė, raudona.

 2. Rankų darbo produktas. Rankų darbui imli gamybos technologija reikalauja aukštos kvalifikacijos darbo jėgos.

 3. Aukčiausios kokybės medžiagos. Kevlaro, anglies bei stiklo pluoštai, epoksidinės dervos ir kt. cheminės medžiagos.

 4. Daugiasluoksnė mentės struktūra – visi modeliai, (išskyrus „Classic“), formuojami, laminuojami rankomis vakuminiu būdu iš 4-20 audinio sluoksnių. Mažiausia jų pačioje mentės viršūnėlėje, daugiausia - ties tvirtinimo pagrindu (padu). Rinkoje gausu pigių analogų pagamintų iš 3-4 sluoksnių arba „laiptais“ frezuotų iš monolito.

 5. Pagaminta Europoje. Gamintojas: Specialfins Ltd., Tedre 6, Kose alev, Harjumaa, 75101 Estonia. (www.specialfins.com) Tuo tarpu daugumos žinomų prekinių ženklų plaukmenys gaminami serijiniu būdu tose pačiose „N“ gamyklose, „N“ šalyse...

 6. Adaptavimas prie jūsų kaliošų – galite užsakyti mentes pagal jūsų turimus kaliošus. Standartinis kaliošas - Omer Milenium arba naujasis Omer Stingray. Jei kaliošų neturite, galite užsakyti pilnai sukomplektuotus plaukmenis.

 7. Lengvas ir greitas montažas - nereikalingi klijai ir sandarikliai, užtenka turėti atsuktuvą. Turėdami skirtingus menčių komplektus, galite greitai sukomplektuoti plaukmenis pagal numatomas nardymo sąlygas.

 8. 30° kampas - visi menčių modeliai lenkti žemyn pėdos atžvilgiu. Tai natūraliai, pagal žmogaus anatomiją, ženkliai sumažina apkrovas kojoms ir pagerina mentės darbą.

 9. Amortizuojanti, vertikali gumos atrama – kompensuoja apkrovas, suteikia tvirtumo mentės lenkimo vietoje ties pagrindu. Gamintojo teigimu nereikalinga, jei mentė bus derinama su Omer Stingray kaliošu.

 10. Apvali mentės viršūnė – tokia forma sumažina mentės trūkimo galimybę stipraus smūgio ar kt. pažeidimo atveju lyginant su tiesia, statmena ar „fishtail“ („žuvies uodegos“) formos viršūne.

 11. Apsauginė gumos sienelė – apsaugo nuo įtrūkimų mentės viršūnę. Šonus apsaugo išilginės kreipiančiosios.

 12. 24 mėnesių garantija medžiagoms ir darbams.
 13. Galimybė įsigyti Lietuvoje už gamintojo kainą.

 

Specialfins Ltd. Spearfishing Line menčių modeliai:

KELPIE

Medžiagos: stiklo audinys, dervos ir kt. cheminės medžiagos
Standumo lygiai: minkštas, vidutinis, kietas, extra kietas
Technologija: ruošinių formavimas, sluoksniavimas vakume rankiniu būdu
Mentės matmenys: standartas - 195x750 mm, pagal užsakymą galimi kiti matmenys
Spalva: originalus kamufliažas (Camo)
Kaina: 465 Lt 

Kainos ir kokybės požiūriu -  tai optimaliausias modelis povandeniniam medžiotojui - entuziastui. Gamyboje naudojamas pačios aukščiausios klasės stiklo audiniai, dervų mišiniai ir kt. cheminiai priedai. Šios mentės, pačios būdamos beveik permatomos, turi originalią žalios ir rudos spalvos kamufliažo schemą. Šio kamufliažo negalima pavadinti „dažymu“, nes dažų pigmentai įterpiami į vidinę mentės strukturą jos formavimo procese, kuomet sluoksniuojami audiniai. Suprantama, kad tokie „dažai“ niekuomet nenusitrins.

Kelpie mentės, dėl savo patvarumo ir darbinių savybių, puikiai tiks tiek medžiojantiems nuo vandens paviršiaus, tiek neriantiems kelioliką metrų į gelmę. Mėgstantys medžioti povandeninės augmenijos tankmėse gali užsisakyti trumpesnes nei standartines mentes (minimalus ilgis - 600 mm). Šis modelis, kaip beje ir kiti „Specialfins“ stiklo audinio modeliai, rekomenduotinas tiems, kas nenori labai brangiai mokėti, tačiau ieško tikrai gerų plaukmenų. 

fd.kelpie_500_500

BLACK ir BLUE WATER Special (BW)

Medžiagos: stiklo audinys, dervos ir kt. cheminės medžiagos
Standumo lygiai: minkštas, vidutinis, kietas, extra kietas
Technologija: ruošinių formavimas, sluoksniavimas vakume rankiniu būdu
Mentės matmenys: standartas 195x750 mm, pagal užsakymą galimi kiti matmenys
Spalva: juoda (modelis BLACK), mėlyna (modelis BW), pageidaujant galimos oranžinė ir raudona spalvos
Kaina: 465 Lt

Šis modelis savo konstrukcija, medžiagomis ir savybėmis labai panašus į KELPIE. Esminiai skirtumai - tai spalva ir tai, kad šios mentės gaminamos kiek plonesnės. Todėl jos dar labiau plastiškesnės ir gyvesnės, nei Kelpie. Rekomenduotinos freediver‘iams ir medžiojantiems atviroje jūroje (Blue Water hunting), ypač modelis BW dėl savo mėlynos spalvos.

 

fd.black_500_500

CARBON

Medžiagos: anglies ir stiklo audiniai, dervos ir kt. cheminės medžiagos
Standumo lygiai: minkštas, vidutinis, kietas, extra kietas
Technologija: ruošinių formavimas, sluoksniavimas vakume rankiniu būdu
Mentės matmenys: standartas - 195x750 mm, pagal užsakymą galimi kiti matmenys
Spalva: juoda
Kaina: 555 Lt

Magiška medžiaga Carbon (anglis) yra Carbon... Tiesiog puikios mentės pažengusiems nardytojams. Gamyboje naudojami tik aukščiausios klasės anglies ir stiklo audiniai. Mentės pagrindas gaminamas iš stiklo audinio, kad suteikti reikalingą formą, storį, stangrumą bei tvirtumą. Toliau, sluoksnis po sluoksnio mentė formuojama iš anglies audinio, paviršius laminuotas specialiu apsauginiu sluoksniu. Tai sudėtingesnis ir brangesnis gamybos procesas nei gaminti vien iš anglies audinio. Rinkoje gausu Carbon modelių „iškeptų“ serijiniu būdu naudojant pigesnę technologiją, t.y. vien iš anglies audinio.

Keturi stangrumo lygiai leidžia visiems išsirinkti mentes pagal savo ūgį/svorį ir fizinį pasirengimą. Šios mentės rekomenduotinos neriantiems giliai, vertinantiems aukščiausios klasės produktą ir pasiruošusiems už jį mokėti.

fd.carbon_500_500

 

HYBRID Professional


Medžiagos: Kevlaro, anglies ir stiklo audiniai, dervos ir kt. cheminės medžiagos
Standumo lygiai: vidutinis, kietas, extra kietas
Technologija: ruošinių formavimas, sluoksniavimas vakume rankiniu būdu
Mentės matmenys: standartas - 195x750 mm, pagal užsakymą galimi kiti matmenys
Spalva: žalsva
Kaina: 555 Lt 

Modelis - gamintojo Flagmanas! Sukurtas specialiai labiausiai patyrusiems ir reikliausiems nardytojams. Išskirtinė mentės konstrukcija ir naudojamų medžiagų kompozicija užtikrina puikų plaukimo greitį ir manevringumą tiek po vandeniu tiek paviršiuje. Unikali, Kevlaro, anglies ir stiklo pluoštų kombinacija suteikia šiam modeliui neprilygstamas darbines charakteristikas ir tvirtumą naudojant jį ekstremaliomis salygomis. Gamintojo teigimu šios mentės yra „gyvesnės“, galingesnės ir atsparesnės pažeidimams nei žinomi anglies audinio (Carbon) modeliai. HYBRID modelis rekomenduotinas didesnio ūgio/svorio, geros fizinės formos nardytojams, neriantiems į didesnius gylius; ypač tinka jūroje ir upėje, kur tenka kovoti su stipriomis vandens srovėmis. Šį modelį taip pat renkasi tie, kurie yra pasiruošę mokėti už kokybę ir efektyvumą, kurie nenori Carbon‘ų arba juos jau turi ir kelia plaukmenims dar aukštesnius reikalavimus.

fd.hybrid_500_500

OMER kaliošai

 

Millenium

Seni, geri, platūs, patikrinti kaliošai. Kai kam jie atrodo griozdiški ir kieti, tačiau tam kad kietesnės mentės gerai dirbtų ir nedeformuotų kaliošo, jis negali būti labai minkštas. Tai dar opesnė problema monoplaukmenyse todėl daugelis menčių gamintojų dažnai renkasi Omer Millenium.
Kaina: 210 Lt / pora

Stingray

Naujasis Omer modelis. Minkštesni, aptakesni, išlengvinti, turėtų patenkinti visus Millenium modelio skeptikus.
Kaina: 240 Lt / pora

fd.stingray_500_500

DELUXE termodėklas-krepšys

Minkštas termodėklas-krepšys skirtas plaukmenų saugojimui ir gabenimui. DELUXE puikiai apsaugos jūsų plaukmenis nuo žalingų Saulės spindulių, karščio, šalčio ir kt. kenksmingų veiksnių, jį užsimetę ant peties patogiai pasieksite savo kelionės tikslą. Patvarus, neteplus audinys, yra dirželis pernešimui ant peties. Talpina dvi poras plaukmenų. Išmatavimai:100x22x10 cm.

Kaina: 145 Lt 

fd.deluxe_500_500

 Daugiau informacijos:
Tel. +370 616 22667