Pradžia | Forumas
foto

POLOSUB - tarp žmogaus ir vandens 2014 11 13   Komentarai ( 0 )

 Kuomet mes nardome, tarp mūsų kūno ir vandens, egzistuoja labai subtilus, tačiau itin reikšmingas barjeras. Tai vos keli milimetrai neopreno, nuo kurio priklauso, kaip komfortiškai, saugiai ir ilgai mes galime pramogauti vandenyje. Džiaugiamės šiemet Baltijos šalyse pradėję atstovauti kompaniją Polosub - tikrus neopreno meistrus iš Italijos.

Plačiau
foto

Pavasaris – nepavėluokime su telkinių įžuvinimu! 2011 04 07   Komentarai ( 5 )

Pavasario Saulė jau baigia ištirpdyti šią žiemą ant mūsų telkinių labai jau ilgai užsibuvusį ledą. Daugelio mažesnių, nepratakių vandens telkinių žuvims tik kelių rimtesnių atodrėkių dėka pavyko sulaukti pavasario. Bet, deja, ir tai nevisoms... Po tokios ilgos žiemos net ir išlikusios žuvys gali pasirodyti labai nusilpusios, ligotos. Dabar yra pats geriausias laikas apžiūrėti šalia sodybų esančius tvenkinius, kūdras ar kitus vandens telkinius ir pasirūpinti jų įžuvinimu.

Plačiau
foto

Ryklys 2011 01 22   Komentarai ( 12 )

Kas tai yra ryklys?
Šiame straipsnyje aptarsime ir pateiksime faktus apie kelias ryklių rūšis.
Pirmieji rykliai jūrose pasirode 400 mln. metų atgal, gerokai anksčiau nei pasirodė dinozaurai.
Daugybė žmonių įsivaizduoja ryklius kaip piktus ir siaubą keliančius sutvėrimus su smailiomis nosimis ir bauginančiais nasrais. Tačiau rykliai yra sumanūs medžiotojai ir tik kelios jų rūšys yra pavojingos žmonėms. Pasaulyje yra apie 450 ryklių rūšių. Jų dydis įvairus – nuo 20 cm (švytintis ryklys) iki 15 m (bangininis ryklys). Ne visų ryklių kūno formos yra aptakios. Rykliai-angelai turi plokščią kūno formą, raginiai rykliai yra su buka galva, o bambukiniai rykliai yra ilgi ir lankstūs. Beveik visi rykliai gyvena jūrose, tik keletas  rūšių gyvena ar įplaukia i vidinius, gėluosius vandenis. 

Plačiau
foto

SAUGUMAS VANDENYJE: AR GALIMA PAGALBA IŠ ŠALIES? 2009 08 02   Komentarai ( 30 )

Turbūt dažnas mūsų išvykdamas į medžioklę girdi įkandin savo artimųjų perspėjimus – tik nenardyk giliai, tik neužsibūk po vandeniu, tik nevažiuok vienas, draugą pasiimk – taip toliau ir panašiai. Pamėginkime įvertinti realiai: ar gali povandeninis medžiotojas atsidūręs kritinėje  situacijoje tikėtis realios pagalbos iš pašalės, t.y. iš savo medžioklės partnerio, kolegos valtyje ar  krante? Atrodo toks klausimas niekam neturėtų kilti, prižiūrinčiojo buvimas netoliese ne tik kad tikslingas o tiesiog būtinas.  Tačiau tai tik iš pirmo žvilgsnio, faktai ir praktika rodo ką kitą...

Plačiau
foto

APNOE BUG CUP 2009 LATVIA 2009 02 19   Komentarai ( 8 )

Jau antrus metus iš eilės laisvojo nardymo ir povandeninės žūklės asociacija „Vienu įkvėpimu“ ir visuomeninė organizacija „Freediving.lt“ dalyvavo tarptautinėse freediving'o (laisvojo nardymo) varžybose APNOE BUG CUP 2009, vykusiose Daugpilyje.
Šiais metais mes turejome galimybę pasidziaugti puikiais rezultatais, nes mūsų atstovė p. Olga Spitaleva nugalėjo moterų grupėje ir pasiekė absoliuciai geriausią visų laikų Pabaltijo nėrimo į tolį rezultatą, nunėrusi 137 metrus.

Plačiau
foto

Kaip mes nardėme Vištyčio ež. 2008 05 17   Komentarai ( 0 )

Baigėsi freediving.lt sąskrydis. Nors ežeras žuvies ir pagailėjo, tačiau vistiek padovanojo daug smagių akimirkų. Užfiksuotas ir naujas neoficialus Lietuvos gylio rekordas.

Plačiau