Pradžia | Forumas

Pavasaris – nepavėluokime su telkinių įžuvinimu!
2011 04 07   Komentarai ( 5 )

Pavasario Saulė jau baigia ištirpdyti šią žiemą ant mūsų telkinių labai jau ilgai užsibuvusį ledą. Daugelio mažesnių, nepratakių vandens telkinių žuvims tik kelių rimtesnių atodrėkių dėka pavyko sulaukti pavasario. Bet, deja, ir tai nevisoms... Po tokios ilgos žiemos net ir išlikusios žuvys gali pasirodyti labai nusilpusios, ligotos. Dabar yra pats geriausias laikas apžiūrėti šalia sodybų esančius tvenkinius, kūdras ar kitus vandens telkinius ir pasirūpinti jų įžuvinimu.

Kiekviena žuvų rūšis atlieka savo vaidmenį tiek natūraliose gamtinėse ekosistemose, tiek ir dirbtiniuose vandens telkiniuose. Žuvų populiacijos daugumą turėtų sudaryti visaėdės, nereiklios žuvys. Lietuvoje, geriausiai žinomas tokių žuvų atstovas yra karpis. Jis gerai prisitaiko, greitai auga, neišrankus maistui, pakankamai atsparus ligoms ir klimato pokyčiams. Be to, karpius daug kas mėgsta dėl jų žuvienos skonio ir labai vertina kaip pramoginės žūklės objektą.

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja iki karpiukaszoom_321šiol pas mus  dar mažai kam žinomas plačiakaktis. Tai planktonu (vienaląsčiais dumbliais) mintanti žuvis, valanti vandens telkinius (gerėja vandens skaidrumas), greitai auganti,  vertinama už puikias maistines savybes.

Telkinius vertėtų papildyti ir baltaisiais amūrais, kurie padėtų palaikyti neužželiančius vandens telkinius ir praturtintų mūsų stalą liesesnės žuvienos produktais. Amūrai nėra būtini, jei yra pakankamai daug karpių, kurie maitindamiesi rausia dugną ir taip sunaikina dalį vandens augalų.

Šiais metais žuvininkai siūlo dar vieną naujovę - karpio ir karoso hibridą. Ši žuvis išoriškai labai panasi į sazaną, ypatingai atspari deguonies trūkumui, nereikli maistui, greitai auganti, pasiekianti karpio svorį o jos žuviena labiau panašėja į karoso nei karpio.

Nepamirškime, kad vandens ekosistemoje yra būtini  ir plėšrūnai - ligotų, menkaverčių žuvų naikintojai. Jie taip pat padeda sumažinti auginamų kultūrinių žuvų konkurentų populiaciją, tai pagrinde varlės ir buožgalviai.

Tinkamiausios šiai rolei yra lydekos, šamai, ešeriai, starkiai.


      starkiukas_400Patarimai žuvinantiems:

  • Nepavėluoti įžuvinti vandens telkinio, kol jo temperatūra neviršijo +12 C° – vėsesniame vandenyje mailius adaptuojasi geriau.
  • Įžuvinimui skirtas žuvis pirkti iš to paties augintojo – išvengtumėte užkrečiamų ligų pavojaus.
  • Laikytis žuvininkų-specialistų rekomendacijų, renkantis žuvis bei sudarant jų auginimo sąlygas.

 

 

 

Pakol nugarmės pavasarinio polaidžio vandenys, nusistovės vandens lygis bei skaidrumas, baigsis pavasariniai draudimai, prieš pradėsite naują povandeninės žuklės sezoną, pasirūpinkite įžuvinimu. Balandis –pats tinkamiausias tam mėnuo, neatsitiktinai ir žuvininkai tuo metu siūlo didžiausią žuvų mailiaus įvairovę. Susisiekite su savo medžioklės plotų nuomininkais, savininkais, padiskutuokite apie tai. Patikėkite, jie tampa žymiai sukalbamesni kada mainais už leidimą medžioklei pasiūloma jiems pagalbą įžuvinant nei keletas simbolinų litų leidimui įsigyti.


Gero visiems beprasidedančio sezono.

karpiukaifree_600 Komentuoti

Vardas:

El. paštas:

Šalis:

Miestas:

 Komentarų skaičius: 5