Šis klausimas neretai iškyla planuojant tuoj pat ar po keleto valandų eiti į vandenį. Yra medžiotojų, kurie jau išvakarėse pradeda ženkliai riboti skysčių vartojimą, nepaisydami atsiradusio troškulio jausmo. Straipsnyje apžvelgiama skysčių svarba nardančiojo organizmui, ar teisingas mūsų supratimas apie tai?
Žemiau esančiame tekste sužinosime praktikų patarimus – taisykles, kurių laikantis fridaiveris ar povandeninis medžiotojas savo nėrimą padarys saugesniu ir sumažins nelaimių tikimybę, kurios įvyksta dėl neteisingos panerimo technikos.
Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsiu pagrindinius terminus, susijusius su nardymo saugumu. Be abejo, joks straipsnis, puslapis ar komentaras neatstos tikrų fridaivingo kursų su patyrusiais instruktoriais. Turėkite tai omenyje.
Joga - tai fizinio, protinio ir dvasinio tobulėjimo sistema, kuri atsirado Indijoje prieš daugelį tūkstančių metų. Tai savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno tobulinimu, o baigiasi dvasiniu. Daugelis jogą įsivaizduoja kaip fizinių pratimų sekas, tačiau tai nėra viskas. Iš tikrųjų tai, kas įeina į jogos pavadinimą sudaro netgi penki dalykai (principai)- tai asanos (fiziniai pratimai), šavasana (tinkamas atsipalaidavimas), tinkama mityba, pozityvus mastymas (meditacija) ir pranayama (kvėpavimas). Apie pastarąjį ir norėčiau papasakoti šiek tiek plačiau.
Pirmą kartą lietuviškai - garsusis frenzel.doc dokumentas, kuriame detaliai paaiškinamas "frenzel" metodas ausims prasipūsti.
|