Pradžia | Forumas

Tarptautinės povandeninės žūklės varžybos "Trys ežerai" baigėsi
2008 09 05   Komentarai ( 7 )

Laisvojo nardymo ir povandeninės žūklės asociacijos „Vienu įkvėpimu“ bei  visuomeninės organizacijos „Freediving.lt“ rengtos 2-osios tarptautinės povandeninės žūklės varžybos "3 ežerai 2008", vykę 2008/09/20-21 dienomis Siesarties, Baltųjų Lakajų ir Galuono ežeruose baigėsi. Varžybų protokolą galite rasti čia.

Varžybose  dalyvavo 90 sportininkų iš Lietuvos, Rusijos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos. Pirmą dieną sportininkai rungėsi burtų keliu išsirinktame ežere, o antrą dieną sportininkai galėjo rinktis ežerą patys. Medžioklei  buvo skirtos 6 valandos kiekvieną dieną. Tarp dalyvių buvo ir tokių, kurie rungtis baigdavo po 1 valandos medžioklės, bet buvo ir tokių, kurie finišuodavo likus kelioms minutėms iki pabaigos.

Žuvies, šių metų varžybose, buvo sumedžiota daugiau nei praeitam čempionate.

Šiais metais varžybų dalyviams pavyko sumedžioti: lydekų, ungurių, karšių, lynų, kuojų bei karosų. Kai kuriems dalyviams pavyko sumedžioti tikrai nemažų žuvų: lydeka - 6,84  kg, ungurys - 1.56 kg ir karšis - 3,8 kg.

Varžomasi buvo keturiose kategorijose:

Vyrai  individualiai

Moterys individualiai

Jaunimas individualiai

Komandinės

Komandinėse pirmenybėse galėjo atstovauti 3 sportininkai vienai komandai. Nugalėtojai buvo išaiškinami pagal surinktą taškų kiekį. Taškai buvo skaičiuojami sekančiai: 1 gramas - 1 taškas, o ungurys 1 gramas - 1,5 taško ir už kiekvieną sumedžiotą įskaitinę žuvį buvo skiriama papildomai 500 taškų. Sportininkams taip pat grėsė ir baudos taškai už mažesnių nei nustatyta žuvų sugavimą bei finišą po nustatyto laiko.

Praeitam čempionate lietuviai nepaliko prizinių vietų svečiams iš užsienio, o štai šių metų čempionate geriau sekėsi užsienio šalių atstovams, kurie vyrų individualioje įskaitoje, lietuvius paliko be medaliu ir geriausiai pasirodęs Vitalijus Kasputis liko ketvirtas (nelemta krepšininkų dalia:))

Moterims ir jaunimui įskaitinių žuvų sumedžioti nepavyko, todėl pagrindinė intriga vyko vyrų individualiose bei komandinėse varžybose. Antra varžybų diena išaiškino nugalėtojus:

Vyrų individualios:

1. Jurij Versans (Latvija) - 12067 taškai

2. Konstantin Korenev (Estija) - 10980 taškų

3. Robert Adamskij (Lenkija) - 9349 taškaispearfishing_001_400

 

Komandinės:

1. Merehunt (Estija) - 16020 taškų

2. VZK (Lietuva) - 13898 taškai

3. Hidroforce (Latvija) - 12067 taškai

Varžybų nugalėtojai bei prizininkai buvo apdovanoti medaliais bei diplomais ir gausiais bei vertingais rėmėjų, kurių šiais metais buvo ir iš Lietuvos, ir iš Latvijos, ir iš Lenkijos, ir iš Estijos, ir net iš Vokietijos,    prizais: medžiokliniais kostiumais, šautuvais, peiliais, kaukėmis, prožektoriais ir kitais daiktais, skirtais povandeninei žūklei. Prizų "neišvengė" ir didžiausios sumedžiotos žuvies autorius, dvi startavusios moterys, 3 startavę jauniai, kurių jauniausiam dar tik 10 metų, didžiausio praradimo (dalyvis pametė šautuvą), didžiausio atradimo (po vandeniu surasta meškerė bei keletas nelegalių bei pamirštų tinklų) bei ištvermingiausias dalyvis (vėliausiai finišavęs).

Varžybų organizatoriai dėkoja gausiam rėmėjų būriui bei taria - iki susitikimo sekančiais metais!

spearfishing_010_400

 

spearfishing_011_400 
 spearfishing_008_400
spearfishing_005_400 
 spearfishing_003_400
 spearfishing_009_400

 

Daugiau nuotraukų čia.

 

Varžybų protokolas čia.


 

 Komentuoti

Vardas:

El. paštas:

Šalis:

Miestas:

 Komentarų skaičius: 7